Sprawdzian mitologii greckiej

Pobierz

Włącz dzwonek, kiedy będziesz znać odpowiedź na pytanie.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.A wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku b) walce dwu rywalek c) dwu siostrach.. Odpowiedz.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Inne tryby testu.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. Podaj ich imiona .Globalny Test Wiedzy o Mitologii Greckiej.. Zgłoś uwagę do testu: .3.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Pięta 5.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. Należy on do rodziny ptaków jastrzębiowatych, jednak do podrodziny orłanów, a nie orłów.test z mitologi greckiej 2.docx • następna propozycja testu..

Sprawdź, co pamiętasz z mitologii.

Ten test ma pytania w następujących językach: język rumuński, język niderlandzki, język niemiecki, język szwedzki, język włoski, język .Zestaw: "107 Mitologia - Jan Parandowski 2" Odyseusz to: heros grecki, syn Tetydy królewicz, syn Pryjama i Hakate król Itaki, walczył pod Troją król Koryntu, plotkarz Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. 3 POŁĄCZ W PARY: władca Olimpu Helios .Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaPtak na godle Polski nie jest orłem - powszechnie przyjęło się, że jest to ptak bielik.. Wymień imiona pierwszej królewskiej pary bogów, która dała początek wielu pokoleniom ?. Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Mitologia 2016 - poziom gimnazjalny - klucz odpowiedzi: Archiwum testów - poziom 3 (I-III LO) Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej..

#mitologia #mitologiagrecka ...Co wiesz o mitologii Greckiej ?

- Po raz pierwszy "Mitologia" została wydana w 1924 roku, w następnych latach była wielokrotnie wznawiana.. O tym, czym była wyrocznia w Delfach,Na kulturę europejską wpłynęła zwłaszcza mitologia grecka.. Wymień kilka znanych mitów (3) 4.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .. Bohater tekstu pochodzi z: A rodziny królewskiej, B z rodu mieszkańców Olimpu, C ze zwykłej rodziny.. TEST Z MITOLOGII GRECKIEJ.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. ZADANIE 1 Cerber to pies, który miał:Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfMITOLOGIA-sprawdzian wiadomości 1.Wyjaśnij termin mit .. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. Już w pyt.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze.. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii mitologia grecka poprzez quiz online..

Pytania zawarte w teście.Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.

a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. "P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) "Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Ariadna dała Tezeuszowi nić, którą miał rozwijać podążając przez labirynt.Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian "Z mitologią za pan brat" dla uczniów klasy V.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2. obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks.. Przykład: wytwórnia nici - Ariadna, ponieważ odnosi się do greckiego mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Do wyboru temat pracy pisemnej:Matura z języka polskiego wymaga znajomości lektur.. A tak naprawdę bielik nie jest orłem.. heros-bohater.Test obrazkowy - Obraz jest powoli odsłaniany.. Istnieją również fikcyjne mitologie stworzone na potrzeby utworów literackich (szczególnie w literaturze fantasy), np. mitologia Śródziemia stworzona przez J. R. R. Tolkiena..

Odwołując się do znajomości mitologii greckiej, nadaj nazwy instytucjom, zakładom, fabrykom.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Uważaj, niektóre pytania są naprawdę trudne!SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Plik sprawdzian z mitologii greckiej klasa 5 chomikuj.pdf na koncie użytkownika jjs1138 • Data dodania: 5 lut 2015Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. #miologia #grecja .. Rozwiąż test.. Nadanie nazw uzasadnij.. Wyniki są oparte na 384965 odpowiedziach na pytania w kategorii mitologia grecka podane przez graczy z 134 krajów.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Title: TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII DLA KLASY V Author: Maciej Last modified by: Piotr Partyka Created Date: 9/7/2001 9:06:00 AM Other titles: TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII DLA KLASY VSprawdzian z mitologii dla klasy V.. Opis testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt