Co musi zawierać opis obrazu

Pobierz

Szkoła - zapytaj eksperta (820)Weź udział w ankiecie Czy opis obrazu powinnien zawierać 3 akapity ?. Nazwij dzieło sztuki autora i określ technikę wykonywania dzieła (obraz, rzeźba grafika, fotografia plakat, akwarela obraz olejny) 2.. Każda z tych części powinna zawierać zupełnie inny rodzaj informacji.. Jak autor je skomponował?. Jakie uczucia wzbudza?. Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.Co mogę napisać w zakończeniu opisu obrazu?. 2012-04-06 15:41:09; Jakie elementy powinny zawierać opowiadanie , opis obrazu i opis postaci?. Zapisz w punktach krótkie odpowiedzi na następujące pytania:Opis - jak napisać?. Piszę opis obrazu na polski i mam już wszystko, łącznie z podsumowaniem ale nie mam pomysłu na zakończenie.. Rozbierz obraz na (rysunek, zdjęcie) elementy pierwsze (plany) Wypisz, co widzisz na:-na 1 planie -na 2 planie-na dalszym planie-w tle, rogach 3.. Nie chcę zrobić wrażenia jakbym skończyła pisać opis w połowie.. 2009-12-06 16:34:41; W kilku zdaniach napisz, co według Ciebie, powinien zawierać idealny magazyn dla nastolatek 2011-02-02 15:41:44; Proszę pomożecie mi napisać opis postaci?.

Co musi zawierać opis obrazu?

Mirka3450 Mirka3450 29.11.2014 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane • sprawdzone przez eksperta .autor tytuł technika wykonania format rok powstania określ motyw obrazu (np. tematyka religijna) dokładny opis co widać na : 1 , 2 planie; w głębi , w tle, w części centralnej itd określ kompozycję (np. dynamiczna, zamknięta) określ dominantę (elem.. Wskaż autora i tytuł dzieła.. Musi składać się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia.. Plisskaaaa > 2010-11-25 19:33:08Zobacz 6 odpowiedzi na zadanie: Co musi zawierać opis ogrodu?. Określ technikę malarską.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Co powinien zawierać opis obrazu(w punktach) i czy opis obrazu piszemy w akapitach?. Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. Powinien być zwięzły, aby ludzie nie potrzebowali zbyt dużo czasu, aby wchłonąć całą zawartość, zwłaszcza jeśli jest wiele obrazów.. Otwórz go i - patrząc na reprodukcję, którą masz przed sobą - zastanów się, na czym może polegać opis obrazu..

Co powinien zawierać opis oobrazu ?

Z poszczególnych planów wybierz najważniejsze elementy i podkreśl je, by później .Powinien być obiektywny, aby osoby korzystające z opisu mogły formułować własne opinie na temat znaczenia obrazu.. Jak można je ocenić?. Powinien być na tyle opisowy, aby opisywał wszystkie istotne aspekty obrazu .X.. 2009-10-29 20:44:15 Napisz instrukcje opisu obrazu 2012-09-23 14:05:07Opis obrazka po angielsku - wzór nr 2.. Tworzył on obrazy o tematyce biblijnej, malował portrety.. W jakiej technice zostało wykonane?. W centralnej części dzieła znajduje się Madonna ubrana w czarną suknię, przy niej są .Jak można zakończyć opis obrazu?. Dbaj o poprawność językową.. szukałam w necie za dużo to tego nie ma Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-10 13:23:535.. Słownictwo w opisie obrazu Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie, co cię zainteresowało - można opisać technikę wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np.: na pierwszym planie, na drugim planie, w oddali, w prawym górnym rogu .Pamiętajcie, że jak wszystko, co wymaga dłuższego opisu, tak i opis obrazu powinien być trójdzielny..

Schemat opisu obrazu.

Macie może jakiś pomysł na dobre zakończenie [ostatnie zdanie] opisu?1) Sięgnij na biblioteczną półkę - w szkole lub w domu - po dowolny album z obrazami.. Napisz, kiedy obraz został namalowany i gdzie się obecnie znajduje.. Opis obrazu powinien zawierać następujące elementy: - wstęp.. Co wnoszą kształty, kolory, światło?. przyciagający uwagę) określ barwy (czyyste, dźwięczne, lokalne itd) światłocień kontrasty rodzaj zastosowanej plamy, ślad .Jak zacząć opis obrazu?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt