Prezentacja na temat lektury

Pobierz

Uczniowie klasy VI w dniu 27.02.2018 r. na zajęcia j. polskiego zaprosili młodszych kolegów z kl. IV i V, aby przedstawić przygotowaną prezentację na temat ulubionej książki i jej autora.. (Spakowana prezentacja Power Point; 1,82 MB)Prezentacja Dowolnej książki (czyli w prezentacji ma się znajdować , krótki opis wybranej ksiązki ,zachęcenie do czytania jej widzów ,podsumowanie) może to być książka taka jak : ojciec chrzestny ,Harry Potter ,Władca Pierścien.Wypływają statkiem do Grecji.. Po przeprowadzeniu wywiadu wśród rodziców powstała prezentacja na temat co czytali rodzice, będąc w naszym ( uczniów ) wieku.Prezentacja z wieloma ciekawostkami na temat książek - Link.. Jeżeli w szkole istnieje drużyna harcerska warto na zajęcia zaprosić również jej przedstawiciela w pełnym umundurowaniu.ta prezentacja przypomni ci : kim jest autor, skąd wziął się tytuł powieści, Czym jest literatura faktu, treść lektury.- Na przykład?. Żeby było ciekawie i na ok. 7 minut plis pomocy!Prezentacja zostanie oceniona (waga 2).. Otwiera oczy na świat i drugiego człowieka.. Podróżował do Teb.. - Jedno życzenie dziennie, ciociu Różo, no to bez przesady, najpierw pomyślę o sobie!. Tym razem Amelka poradziła sobie z zadaniami zdecydowanie sprawniej niż w ubiegłym roku, co nie oznacza że wszystkie .Prezentacja ulubionej książki i jej autora..

Dywizjon 303 - prezentacja zawierająca cykl lekcji.

- G jak gwiazda - DD.. Następnie dotarli konno do Damaszku i Bejrutu.Litery.. do zajęć zintegrowanych w klasie II.. Wykreślanka słów kojarzących się ze Światowym Dniem Książki - Link.. Kiedy do przekazania masz ważne informacje, bez dobrej oprawy ryzykujesz, że prezentacja nie wywoła oczekiwanego efektu.. Sprawdzian powinien zawierać pytania dotyczące: autora, czasu i miejsca akcji, głównych bohaterów, zakończenia lektury.. Możesz korzystać z różnorodnych motywów, setek czcionek, funkcji dodawania filmów, animacji i nie tylko.Jeśli nie czujesz się mocny z polskiego - zdecyduj się na strategię opcjonalną.. Bogusława Urbaniak - Katedra Pracy i Polityki Społecznej UŁ.. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie, poza egzaminem ustnym z edukacji wczesnoszkolnej, odbyły się jednego dnia.. - Z wizytą u literki W - DD.. Przykładowe rozwiązanie.. II Forum Społeczno-Naukowe o Zdrowym Starzeniu się - 29 września 2014 r. Trzy nurty badań nad starością.. - Poznaj Alę - ćwiczenia w czytaniu - DD.. Rozumiem.. (wikipedia) Oczywiście z powyższą definicją niekoniecznie trzeba do końca .Na podstawie fragmentu lektury zapisz dwie różne rady, które można zamieścić w poradniku .. Nie sil się na oryginalność!prezentację multimedialną książek na ten temat, która posłuży innym zainteresowanym tym tematem.. - Układamy zdania z rozsypanki wyrazowej - DD..

Prawny.Egzamin po klasie II i projekt - prezentacja.

Pomyśl, jaka epoka najlepiej Ci leży, jakie lektury zapadły Ci w pamięć, jakie książki Cię poruszają.. (Tajemnica Diamentów) PRZEDSTAWIENIE POSTACI Tematyka OCENA WŁASNA Lasse i Maja przyjaźnią się ze sobą, chodzą do jednej klasy, a poza tym - prowadzą biuro detektywistyczne.. Na następnym slajdzie.. Zrób listę ulubionych pozycji i pod kątem tego właśnie wykazu - wybierz temat prezentacji.. - C- jak cebula -DD.. Co powinno znaleźć się w prezentacji ?. Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka: - oddziaływając na uczucia - wprowadza w świat fantazji, - wyrabia codzienne nawyki.Jak mam zrobić prezentacje lektury na j. polski?. - Układamy modele wyrazów - M. Nowak.Prezentacja programu PowerPoint.. Na początku czerwca odbyły się w naszej szkole egzaminy.. Katarynka - prezentacja na temat treści lektury oraz noweli jako gatunku literackiego; Cykl lekcji dotyczących Katarynki ; Pieśń o żołnierzach z Westerplatte - prezentacja; Elegia o chłopcu polskim - w tej prezentacji oprócz opracowania wiersza znajdziecie informacje o K.K.Baczyńskim.Czytanie książek pomaga w zrozumieniu innych ludzi, ich problemów, rozterek i motywów działania.. Temat: Dłuższe wypowiedzi dzieci i redagowanie zdań na temat wrażeń z lektury " Karolcia" M. Krűger.. Wybrał się też łodzią w górę Nilu..

Wcześniej można poprosić uczniów o przygotowanie informacji na temat harcerstwa.

zasady zamawiania prezentacji; Sylwia Bieleń Rośliny okrytonasienne, prezentacja do wykorzystania na lekcjach biologii.. Zabawa w anagramy kojarzące się z książkami - LinkCzas i miejsce akcji.. - Na przykład o odwagę, o cierpliwość, o zrozumienie.. - strona tytułowa (imię i nazwisko autora, motyw) - tytuł i autor utworu, do którego nawiązujesz - cytaty ilustrujące dany wątek, - zdjęcia stanowiące komentarz do przedstawionej problematyki, - nawiązanie do co najmniej 3 lektur obowiązkowych i 2 lekturJeśli np. tematy dotyczą lektury, argumentami mogą być: -odpowiednie cytaty z utworu; -omówienie (streszczenie) fragment utworu; -przytoczony sąd jakiegoś autorytetu (znawcy literatury, pisarza, wybitnej osobowości itp.); -odwołanie do innych dzieł literackich Wnioskowanie - polega na tym, że na podstawie jakiś nasuwających się .Kulinaria w literaturze (prezentacja Power Point, 8,41 MB) Teresa Biegun Sekty i ruchy religijne (wersja demo) - prezentacja w pełnej wersji (39,6 MB) jest dostępna na CD-R, zob.. 2.Prezentacja multimedialna - forma wypowiedzi publicznej lub społecznej z wykorzystaniem projektora multimedialnego, wykład (najczęściej publiczny), którego treść jest ilustrowana opracowanymi komputerowo elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunki, zdjęcia, a także dźwięki i obrazy (animacje, filmy)..

Po nim - swobodne wypowiedzi uczniów na temat wrażeń po przeczytaniu książki.

Miejscem akcji większości wydarzeń powieściowych jest Rzym a w nim dzielnice zamieszkane przez bogaczy, gdzie znajdują się: willa Petroniusza, dom Winicjusza, pałac Nerona, amfiteatr, Cyrk Nerona i jego ogrody; dzielnica biedoty .Dzielę się filmikiem na temat dnia książki Możecie go śmiało bezpłatnie udostępniać.. Klasa 1a przygotowała projekt edukacyjny "Lektury naszych rodziców".. - Ile sylab, ile głosek, ile liter - DD.. Niestety, oprócz ciekawych treści, liczy się także forma podania.Dobra i ładna prezentacja to taka, która jest na tyle estetyczna i spójna, by nie odwracać uwagi od jej tematu oraz autora i na tyle merytoryczna, by stanowić idealne uzupełnienie wygłaszanych przez niego słów.Prezentacja na temat książki pt."Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".. Aby ją zrobić, wystarczy że będziesz się trzymać kilku podstawowych zasad.. Refleksje nad przebiegiem i skutkami starzenia się ludzi w analizach pracowników UŁ wczoraj i dziś.. W tym przypadku wymagane jest także powiązanie treści książki z informacjami na temat osoby, której ją ofiarujemy.. Kiedy mają ferie i trochę wolnegoTymi zajęciami rozpoczynamy cykl lekcji poświeconych na omawiania lektury klasy piątej "Czarne stopy".. Quiz sprawdzający znajomość autorów lektur szkolnych dla starszych dzieci - Link.. Cele: Poznawczy- bogacenie czynnego słownika uczniów o wyrazy: humor, fantazja, komizm, magia; zapoznanie z sylwetką pisarki;1.. Istnieje możliwość otrzymania tego samego pliku w formacie pdf oraz w formie prezentacji.. Pamiętniki wampirów Przebudzenie.. Dotyczyła ona całej serii "Dziewczynki z Szóstego Księżyca", której autorką jest Moony Witcher.Dobra prezentacja przyciąga uwagę odbiorców.. 15 listopada 1836 r. Słowacki wraz z Zenonem Brzozowskim ruszyli "na podbój" Ziemi Świętej.. Gdzie to konieczne, dodajemy do zadań omówienia.Zakochana w Bogu i w człowieku - prezentacja multimedialna na temat św. Anieli Merici Autorka: S. Wioletta Adamczak OSU - styczeń 2008 (19 MB) Święta Urszula - patronka szkoły (Gabriela Bonk)Konspekt.. A więc, Panie Boże, w tym pierwszym liście opisałem Ci trochę, jakDobra praktyka: Na Karynach i Palatynie - prezentacja.. Quiz z okazji Światowego Dnia Książki - Link.. Prezentacja programu PowerPointPrezentacje Google pomogą Ci przedstawiać swoje pomysły w atrakcyjny sposób.. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany, to proszę o wpłatę 5 zł na dane, które znajdziecie pod tym linkiem (na samym dole strony): - Możesz też, Oskarze, prosić go o różne rzeczy dla innych.. We wrześniu przebywa cały tydzień w Atenach i na wyspie Syra.. Następnie w Aleksandrii, Kairze i Gizeh..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt