Walory turystyczne litwy i białorusi prezentacja

Pobierz

Pałac Tyszkiewiczów w Kretyndze.Wszystkie mapy i grafiki pochodzą ze stron: źródła w Google GrafikaFilm przeznaczony jest wyłącznie do celów eduka.Białoruś to piękny i wciąż niedoceniany kraj, który ostatnio coraz bardziej otwiera się na turystów.. Na początek zapoznajcie się z materiałem udostępnionym przeze mnie na portalu epodreczniki.pl .. Nacobezu: - omówię środowisko przyrodnicze Litwy i Białorusi - Porównam walory przyrodnicze Litwy i Białorusi - wymienię i wskaże atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi - na podstawie mapy zaprojektuję wycieczkę na Litwę i Białoruś.. Góra Krzyży w Szawlach.. Materiały: podręcznik str.149 - 155,prezentacjaAtrakcje turystyczne Litwy: co zobaczyć na Litwie.. Tymczasem ten zakątekwpływające na atrakcyjność turystyczną Litwy i iałorusi oraz atrakcje turystyczne Litwy i iałorusi.. Polskie pamiątki w Grodnie (Гродна, bez wizy)Litwa: Wilno, Kiernów, Mierzeja Kurońska , Zamek Troki, Góra Krzyży w Szawie, Rzeka Niemen, Kowno, Białoruś : Bagna , Zamek w Mirze, Białowieski PN.Poznam ogólną charakterystykę przyrodniczą oraz kulturową Litwy i Białorusi.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Stolica Litwy znajduje się na liście każdej osoby, która po raz pierwszy odwiedza ten największy z Krajów Bałtyckich.Białoruś liczy ok 9, 5 mln mieszkańców..

Walory turystyczne Litwy i Białorusi.

Wpisany został na listę UNESCO i wcale mnie to nie dziwi!. Z roku na rok zwiększa się potencjał turystyczny Litwy.. Fragment Mierzei Kurońskiej ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze oraz kulturowe został wpisany na "Listę światowego dziedzictwa UNESCO "Zamek w Mirze Zamek w Nieświeżu Atrakcje turystyczne Białorusi Bagna - zajmują ok. ¼ powierzchni Białorusi .. Materiały: podręcznik str.149 - 155,prezentacja2.Dzięki źródłom wód mineralnych na Litwie powstały uzdrowiska a gęsta sieć rzek i jezior sprzyja turystyce aktywnej (kajakarstwu).. a) Himalaje mają układ równoleżnikowy.Zdjęcia i opisy zabytków dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego na terenie obecnej Białorusi, Litwy, Polski, Rosji - najpopularniejsze stronyGEOGRAFIA.. Litwa to małe państwo leżące na południowo‑wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego.. Kilka faktów na temat.Białorusi.. Grodzisko w Kiernowie.. Zajmuje większą powierzchnie od Litwy.. Choć do jej największych atrakcji tego kraju dzieli nas niewiele kilometrów, rzadko wybieramy go jako cel urlopowych wyjazdów.. Kraj ma wiele do zaoferowania, zarówno miłośnikom zabytków czy pięknej architektury, jak i tym, którzy marzą o ucieczce od cywilizacji.. Zaznacz prawidłowe dokończenie zdania.Litwa to jeden z najmniej docenianych sąsiadów Polski.. Wilno i Kowno zachwycają pięknymi starówkami, Troki zapraszają do położonego na jeziorze zamku, a niesamowita Mierzeja Kurońska zachwyca wspaniałymi wydmami..

Temat: Walory turystyczne Litwy i Białorusi .

Cenne obiekty kulturowe do zwiedzania w tym kraju to Stare Miasto w Wilnie, zamek w Trokach oraz Kowno.. Położenie i podział Białorusi.. Do dzieła!. Jej powierzchnia wynosi ponad 207 tys. km.. Kościół świętego Piotra i Pawła w Wilnie.. Białoruś to państwo średniej wielkości w Europie Wschodniej.. Jakie miejsca warto odwiedzić u naszych sąsiadów?Litwa to kraj, który zachwyci Cię pięknymi widokami i sprawi, że nie będziesz chciał stąd wyjechać.. Zdecydowanie jest to jedna z piękniejszych atrakcji na Białorusi i bardzo polecam się tam wybrać.. LItwa ma dostęp do Morza Bałtyckiego ( ok. 100 km odcinek ).. Pobierz.. Data publikacji: październik 2019.. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.. Słabe zaludnienie Białorusi wynika głównie ze znacznego zalesienia oraz ze stosunkowo dużych powierzchni zajętych przez trudnodostępne tereny podmokłe.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zamek w Trokachturystyczne Litwy i Białorusi Oba kraje są często odwiedzane przez turystów ze względu na różnorodność atrakcji.. Barokowy kościół i klasztor w Pożajściu.. Udostępnij.. ATRAKCJE PRZYRODNICZE LITWY.. Wybierz P, jeśli zdanie jest prawdziwe lub F jeśli jest fałszywe..

Termin: 01.06.20 Temat: Walory turystyczne Litwy i Białorusi .

Oceń prawdziwość podanych zdań.. Litwa ok 3mln mieszkańców, stolica kraju jest Wilno.. Stolicą kraju jest Mińsk.• środowisko przyrodnicze Litwy i Białorusi • czynniki wpływające na atrakcyjność turystyczną Litwy i Białorusi • atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi .. ShadowOfLove 2 lata temu.. Wykonam zadanie 1.Atrakcje Białorusi - Zamek Mir.. Środowisko przyrodnicze: Na obszarach obu państw przeważają niziny.. 3/4 ludności Białorusi to mieszkańcy miast, których jednak nie ma zbyt wiele.Litwa - zabytki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Temat- Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Przedstawiamy największe atrakcje i .1.. Co warto zobaczyć odwiedzając ten niewielki kraj i jakie są najlepsze atrakcje na Litwie?. Przez Białoruś przebiega Wyżyna Białoruska.. Z Polski jest tu naprawdę blisko, a jeśli zdecydujemy się na podróż samolotem do Mińska, nie będziemy potrzebowali wizy (na pobyt turystyczny do 30 dni).. Skomentuj.. DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE LITWY I BIAŁORUSI.. 2, czyli odpowiada 2/3 obszaru Polski.. Jedynie przez Białoruś przebiega pas wzniesień, nazywany Wyżyna Białoruska.Projekt "Uczymy się razem" ma na celu wspomożenie uczniów w nauce historii, biologii i geografii.. Temat: Walory turystyczne Litwy i Białorusi ..

Miasta Wilno i Kowno to główne cele turystyczne na Litwie.

Przez Białoruś przebiega Wyżyna Białoruska.. Filmy są powtórzeniem wiadomości z danego tematu, zgonie z .Litwa na każdym kroku zaskakuje swoim pięknem.. Czytając zwróćcie szczególną uwagę na:Walory przyrodnicze Litwy i Białorusi - opisz.. Jak coś zamek znajduje się tutaj.Geografia.. Położenie i podział Litwy .. Spis treści.. Do najważniejszych można zaliczyć: miasto Grodno na Białorusi -możliwość dopłynięcia tam Polskim Kanałem Augustowskim, miasto Wilno na Litwie -wpisane na Listę UNESCO,Białoruś liczy obecnie około 9,5 mln mieszkańców.. Zobacz 10 miejsc na Litwie, które pokochasz od pierwszego wejrzenia.. Litwa i Białoruś to kraje nizinne.. Spis treści.. Brześć (Брэст) Drewniane cerkwie Polesia.. Oto nasza lista.. Polskie pałace w okolicach Brześcia.. Litwa graniczy z czterema państwami - z Łotwą na północy, z .Białoruś i Litwa- Co?. Przepiękny zamek w centralnej Białorusi (po drodze na Mińsk).. 3.Walory przyrodnicze Białorusi to głównie lasy (Puszcza Białowieska) i gęsta sieć rzek,charakteryzować środowisko przyrodnicze Białorusi; wymieniać główne gałęzie białoruskiej gospodarki.. Title: .. Arial Calibri Times New Roman Wingdings Motyw pakietu Office Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Litwa Slajd 3 Slajd 4 Środowisko przyrodnicze Pytania do klasy Slajd 7 Rzeki na Litwie i Białorusi .Litwa zaliczana jest do krajów Bałtyckich.. Stolica jest Mińsk.. pokaż więcej.. Przedstaw, jakie są pozytywne i negatywne skutki migracji ludności dla kraju imigracyjnego.. Ma powierzchnię ponad 65 tys. km Indeks górny 2 2, czyli jest nieco większa od Słowacji i nieco mniejsza od Republiki Czeskiej; od Polski jest mniejsza blisko pięciokrotnie.Stolica kraju to Wilno.. Stolica Wilno, którego centrum historyczne jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO, jest miastem pełnym budynków o przeróżnych stylach, od gotyku do renesansu, od baroku do rokoka.Walory przyrodnicze Litwy i Białorusi - opisz.. Litwa i Białoruś to kraje nizinne.. Zawiera nieodpowiednie treści?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt