Plan opisu wyglądu postaci

Pobierz

Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. - praca indywidualna.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Cechy wyglądu fizycznego kobiety, dziewczyny, chłopaka Opis osoby, twarzy, sylwetki, aparycja ListaMój kolega ma na imię Lucjan.. Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoła, mądra, itd Cechy charakteru: Np. uczciwa, ponieważ .. Jest to na oko czternastoletni chłopiec, o miłej, usianej piegami twarzy.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Zdrada jakiej dopuścił się względem przyjaciół, stawia go w negatywnym świetle, lecz ostatecznie odkupuje swoją winę.przedstawienie postaci (imię, wiek, boskie • wygląd zewnętrzny (włosy, oczy, sylwetka, fizyczne) cechy charakteru (wady i zalety) • umiejętności (z podkreśleniem ich niezwy!. 28 lutego 2020 0 Przez admin .. Plan pogłębionego opisu postaci: 1.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2..

Opis postaci.

- praca indywidualna.. "Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.. WyglądOpisując wygląd musimy uwzględnić takieinformacje jak: Sylwetka Wzrost Kolor i wygląd włosów Opis twarzy: nos, usta, policzki, oczy, uszy Opis ubioru (w co ubrana jest dana postać)Im większe emocje w Tobie dany przedmiot opisu budzi, tym ciekawszy i bardziej wyjątkowy możesz napisać opis.. Charakter - czyli wady i zalety.Charakterystyka postaci to forma wypowiedzi, która ma na celu prezentację postaci rzeczywistej lub literackiej.. budowa obiektu opisu (wyliczenie części składowych) kolory obieku opisu; kształt opisywanego obiektuSchemat opisu postaci .. Zasadnicza część tekstu to miejsce na szczegółowy opis postaci.Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3.Jak napisać charakterystykę .. PLAN OPISU POSTACI LITERACKIEJ.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.).

Plan opisu postaci literackiej.

Przedstawienie postaci - podajesz ogólne informacje o postaci, np jak sie nazywa, ile ma lat, jeśli jest postacią z książki, to powinieneś podać tytuł książki z której Twoja postać pochodzi.. (akapit) Wygląd zewnętrzny : a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d)sylwetka.. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny.. Cechy charakteru:Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.. Temat: Oto Erno Nemeczek.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. 1.Wstęp.. Ćwiczenie 5 OPIS PRZYJACIELACharakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.. Usposobienie : Jaki jest ,np wesoła , mądra ,itd.. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.Po przedstawieniu postaci musimy przejść do opisu jej wyglądu zewnętrznego 24.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. Pamiętaj jednak, by zawierał on wszystkie elementy, które należy uwzględnić w opisie..

2.Opis wyglądu zewnętrznego .

Korzystajcie ze zgromadzonego w zeszycie słownictwa oraz planu opisu postaci literackiej, który przypominam niżej.. Wstęp to miejsce na zawarcie podstawowych informacji o opisywanej postaci: imię i nazwisko, płeć, wiek, miejsce zamieszkania, zawód, jej ogólna sytuacja itd.. Lampo jest sprytny i inteligentny.. Ćwiczenie 4 PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej, postaci.. (akapit) Przedstawienie postaci : a) Jakiej to powiesci bohater b) Wiek c) W jakiej jest sytuacji rodzinnej… 2.Rozwinięcie.. Wyglądu zewnętrznego bohatera nie musisz na siłę wymyślać.. - przypomnienie, po co układamy plan zanim przystąpimy do opisywania danego przedmiotu lub postaci - wyjaśnienie przez uczniów jak rozumieją pojęcie: opis - ustalenie kolejności zdań w planie opisu (nauczyciel pyta, od czego zacząć opis, co następnie itd.). Od zwykłego opisu różni się tym, że duży nacisk kładzie na cechy charakteru bohatera oraz ich uzasadnienie.. Opisz Prometeusza - wykorzystaj plan opisuW poprzednim tygodniu wypisywaliście do zeszytu cechy wyglądu i charakteru Ernesta Nemeczka.. poleca 82 % .. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Charakterystyka musi składać się z kilku elementów..

Analiza obiektu opisu.

Charakterystyczne cechy wyglądu zewnętrznego człowieka.. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.. Opisujemy postacie rzeczywiste lub bohaterów literackich.. Rozwinięcie.. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Pobierz: opis wyglądu osoby po hiszpańsku.pdf.. Plan opisu postaci literackiej.. Opis postaci zawiera następujące elementy: Wstęp.. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Gromadzenie słownictwaZbiorowe układanie planu opisu jesiennych liści.. Przecież wokół Ciebie jest tylu ludzi, których rysy twarzy mogą posłużyć za inspirację.Pobierz: opis postaci wygląd zewnętrzny.pdf.. Jest to zarówno opis jej wyglądu zewnętrznego, jak i cech wewnętrznych (czym różni się od opisu postaci).. Analizie podlega również zachowanie, charakter, intelekt, styl życia czy poglądy.Pogłębiony opis postaci to dłuższa forma wypowiedzi, której celem jest prezentacja postaci, jej wyglądu oraz cech.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.3 OPIS POSTACI Opis postaci to głównie opis wyglądu zewnętrznego człowieka w połączeniu z opisem jego cech wewnętrznych (sposób zachowania, postępowania, cechy charakteru).. W utworach literackich często spotykamy fragmenty charakterystyki postaci.Co więcej, to właśnie wygląd zewnętrzny często decyduje o tym, czy postać zaistnieje w wyobraźni czytelnika.. W tym dziale przedstawimy ważniejsze cechy wyglądu i charakteru, które w dalszym toku nauki ułatwią Ci opisywanie postaci, jak również podstawowe części ciała, ubrania i wszystko co związane z opisywaniem osoby.delgado: chudy: gordo: gruby: alto: wysoki: bajo: niski: los ojos azules: niebieskie oczy: los ojos marrones: brązowe oczy .Zapoznanie z planem opisu.. Aby opisać psa, potrzebny nam będzie plan opisu.. Nauczyciel przypina na tablicy PLAN OPISU PSA Przedmiot opisu Rasa Wygląd zewnętrzny: wzrost i ogólna budowa sierść głowa uszy nogi ogon; Cechy charakteru Stosunek do postaci (Za co go lubię lub nie lubię?). (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .1.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Opis skupia się na wyglądzie, cechach zewnętrznych osoby, postaci, a charakterystyka zaś oprócz informacji ogólnych o postaci i opisu wyglądu, zawiera analizę sposobu zachowania, charakteru, intelektu, stylu życia i wyznawanych poglądów.. - przypięcie do tablicy .Deżo Gereb jest postacią trudną do jednoznacznej oceny i wzbudzającą mieszane uczucia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt