Charakterystyka doga niemieckiego

Pobierz

Tam właśnie, z połączenia głównie potomków doga tybetańskiego i chartów, wykształcił się olbrzym o znanym nam dziś eksterierze.Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras na świecie.. Dog Niemiecki był pierwotnie hodowany do polowania na dzika.. Psy są nieco większe niż np. łajka zachodniosyberyjska - szczeniaki zazwyczaj dorastają do ok. 58-66 cm (suczki) i 60-70 cm (samce).. Z czasem zaczęto ich używać jako psy myśliwskie i bojowe, a obecnie są .Owczarek niemiecki to rasa psa odpowiednia dla wszystkich, którzy kochają ruch na świeżym powietrzu.. Pamiętajmy, że duże psy dość późno osiągają dojrzałość emocjonalną i przez długi czas pozostają mentalnymi szczeniakami.. Jest to pies o średnim temperamencie.. Potem, w polowaniach na dziki, świetnie sprawdzały się dogi.Dog niemiecki rys historyczny rasy.. Dorosłe szpice niemieckie średnie mają 30-38 cm wysokości i ważą 7-11 kg.Dog Niemiecki najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Przyjmuje się, że doga przodkami najprawdopodobniej były psy w typie bulldoga oraz psy gończe.. Dogge, rozumiano jako silnego, dużego psa.Z biegiem lat pojawiało się więcej nazw English Dogge, Great Dane, Ulmer Dogge, które miały pasować do psów o określonym typie umaszczenia, oraz wielkości.Dog niemiecki jest elegancki i łagodny..

Temperament doga niemieckiego.

Jego oczy są ciemne (jaśniejsze odcienie tęczówek są tolerowane u dogów błękitnych i arlekinów).. Dog niemiecki jest idealnym towarzyszem dla dzieci, ponieważ obchodzi się z nimi bardzo delikatnie, ale ze względu na swoje rozmiary warto kontrolować ich wspólne zabawy.. Opisuję tylko Doga Niemieckiego, jako najpopularniejszego psa wśród dogów.. Niezależnie od umaszczenia, dog niemiecki posiada szlachetny wygląd.. Charakterystycznym elementem jego pyska są grube wargi, które lekko zwisają.. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o dogu niemieckim błękitnym.Dog niemiecki występuje w umaszczeniach: żółtych i pręgowanych, błękitnych (stalowych), czarnych oraz białych z czarnymi dużymi łatami.. Łączy w sobie imponującą wielkość i elegancję z ogromnym przywiązaniem do właściciela, odwagą i pojętnością.. Prawdopodobnie przodkami .Tag: Charakterystyka Doga Niemieckiego (0 1 2 3 4 5 7 9 A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż0 1 2 3 4 5 7 9 A B C Ć D E F G H I J K L Ł M .Dog niemiecki czarny.. Współcześnie jest użytkowana jako pies stróżujący, obronny lub pies-towarzysz.. admin 29 stycznia, 2017 Owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła 1 Komentarz 5,884 Wyświetlenia.. Powoduje to, że ten pies jest mało odporny na różne warunki atmosferyczne..

Cane corso: charakterystyka rasy.

Jego szata jest krótka, gładka i lśniąca.. Ma atletyczne, muskularne ciało.. Nie powinien zbyt długo przebywać na dworze w czasie upałów i mrozów.Dog niemiecki o imieniu George to obecnie najwyższy pies świata.. Występuje w różnym umaszczeniu - szczegóły określa wzorzec rasy.. Jego głowa jest ogromna masywna, długa i wąska.. Pies posiada także dobrze zbudowaną, nieco masywną sylwetkę oraz masywną kufę.. Według klasyfikacji FCI, wyżeł niemiecki należy do grupy 7, sekcji 1 (wyżły kontynentalne).Charakter doga niemieckiego Jest to pies bardzo spokojny, czuły, łatwo przywiązuje się do właściciela.. 1 Owczarek niemiecki pielęgnacja - jak dbać?. Wierny przyjaciel, wzorowy pies policyjny i wojskowy, świetny stróż i obrońca, bardzo inteligentny i kochający.. Staną się oddanym towarzyszem i .Za ojczyzną współczesnego doga niemieckiego uważani są nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy.. Spis treści.. Umaszczenie: żółte, pręgowane, błękitne, czarne i arlekin.. Jest to pies, który nieco się ślini.. Jest pewny siebie, zrównoważony, ma średni temperament.Biały, niebieski czy arlekin - charakterystyka rasy.. Owczarki niemieckie to psy, które, gdy uzyskają odpowiednie wychowanie, będą potrafiły w pełni zintegrować się z ludzką rodziną (stadem).. Największy znany przedstawiciel rasy to George, który w lutym 2010 r. mierzył 111 cm w kłębie!.

Poznajmy tę rasę bliżej.Dog Niemiecki ogólna charakterystyka rasy.

Czteromiesięczny pies osiąga już połowę swojej docelowej wagi.Wychowanie szczenięcia doga niemieckiego to dość żmudny proces, który wymaga od nas cierpliwości i konsekwencji.. Dla tych, którym nie straszny wiatr, ani zła pogoda.. Wielkość w kłębie: psy co najmniej 80 cm; suki co najmniej 72 cm.. Ma średnie, naturalnie wiszące, wysoko osadzone uszy oraz długą proporcjonalną głowę.Ma dużą głowę z niewinnym wyrazem twarzy, której zwisające, długie uszy dodają szczenięcego wyglądu.. Rośnie niezwykle szybko, nowonarodzone szczenię waży około 500 gramów, waga rocznego psa waha się między 50 a 80 kg.. Przeciętnie dorosłe dogi niemieckie osiągają wielkość 76-87 cm i wagę 54-75 kg.. .Tłumaczenie słowa 'charakterystyka' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.. 2 Owczarek niemiecki tresura - jak wytresować?Dog (z ang. dog - pies) - typ psów obronnych z grupy molosów, charakteryzujących się dużym wzrostem, krótką, gładką sierścią o różnym umaszczeniu oraz tępo zakończoną kufą zaopatrzoną w silne szczęki.Główną rolą tych psów była walka z dzikimi zwierzętami oraz ochrona karawan i stad bydła.. Jest bardzo czujny i ufny wobec obcych ludzi..

Ma długą, pełną wdzięku szyję.Owczarek niemiecki - charakterystyka i opis rasy.

Typ dogowaty Rys historyczny.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. W 2010 został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa - mierzył wtedy 111 cm w kłębie.. Prezentuje się to w ten sposób: dog niemiecki żółty - może być od jasnozłocistego do ciemnozłotego koloru.. Oznacza to, że w tym czasie ponad stukrotnie zwiększa masę ciała.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.. Budowa i sierśćDog niemiecki jest psem delikatnym, podatnym na wiele przeróżnych chorób.. Podczas polowań na niedźwiedzie jako pierwsze wykorzystywano psy rasy Bullenbeisser (które de facto uważa się za przodków doga niemieckiego), aby zamęczyć ofiarę.. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy pies świata.. Dogi niemieckie mają trzy kategorie umaszczeń: żółte i pręgowane, błękitne, czarne i arlekiny.. Dog niemiecki ma bardzo krótką sierść, która jest gęsta, lśniąca, gładka i przylega do ciała.. Niestety, nie idzie to w parze z dojrzałością fizyczną.HAUUU-WARD Charakterystyki ras - dog niemiecki.. Płeć jest łatwa do rozróżnienia, bo psy mają wygląd samczy, a suki - samiczkowaty.. Jego ciemne, bystre oczy oraz charakterystyczne, zwisające uszy są cechą rozpoznawalną rasy.. Chociaż dog niemiecki wydaje się być bardzo groźnym psem, w głębi ducha jest tak naprawdę przerośniętym .Jak wygląda dog niemiecki?. Jak pewnie wszystkim wiadomo, istnieją jeszcze inne rasy dogów np.Dog niemiecki jest mało odporny na upały i mrozy.. Ten pies jest bardzo tolerancyjny i w domu akceptuje wszystkie zwierzęta.Dog niemiecki - rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie doga, wyhodowana w Niemczech jako pies bojowy i do polowania na duże ssaki.. Psy tej rasy to stworzenia nadzwyczaj przyjazne i wierne, które mocno przywiązują się do swoich właścicieli.. Dog niemiecki prezentuje się dumnie i elegancko.Usposobienie i charakter doga niemieckiego Usposobienie doga niemieckiego da się określić jednym słowem: kochany.. Nie może mieć białych znaczeń, ale powinien mieć czarną maskę (jest pożądana).Wyżeł niemiecki długowłosy to pies, którego pod względem wielkości zalicza się do średnich.. Proszę jednak nie myśleć, że ten majestatyczny olbrzym nie potrafi być energiczny.Charakter rasy dog niemiecki Dog niemiecki jest najbardziej pokojowo usposobiony ze wszystkich molosów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt