Napisz inne optymistyczne zakończenie janka muzykanta

Pobierz

NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać: .. Wcale nie był jak inne dzieci, był raczej jak jego skrzypki z gonta, które zaledwie brzęczały.. Matka nie miała z niego pociechy bowiem gdy muzykant był wysyłany paść bydło on wsłuchiwał się w muzykę boru.. LEKCJA - 3 (środa - 8 .janko muzykant.. Krótko o Mitologi ( Mit )Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.A gdyby tak można było odmienić los Janka?. Nocna wizyta we dworze i próba dotknięcia skrzypiec lokaja.. Inne () Inne () .. Napiszę,jakie jest zakończenie noweli janka muzykanta i wyjaśnie co oznacza.. W utworze z łatwością odnajdujemy .. Śmierć Janka w wyniku pobicia.. Porówananie cen produktów, opinie.. Gdy chłopiec przyszedł na świat, wszyscy myśleli, że umrze.. W pobliskim dworze Janko zauważył skrzypki wiszące w kredensie.Inne tryby testu..

9.Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daje 6 punktów.

Markiewicz, Henryk Sienkiewicz, Polski Słownik Biograficzny, t. 37, , s. 205.Akcja "Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.. Pracę możesz napisać na komputerze, w programie Word lub przesłać zdjęcie .. "Janko Muzykant" jest nowelą, którą w twórczości Sienkiewicza możemy przyporządkować do kręgu utworów o tematyce ludowej z bohaterem dziecięcym.. Matka nie zabierała go też w miejsca, w których mógł usłyszeć muzykę, w tym do kościoła.. Charakterystyka Janka Muzykanta ("Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza) Tragiczne dzieje zamku Horeszków.. Praca Janka przy pasieniu bydła.. Chłopiec uwielbiał muzykę, lecz był za to bity, ponieważ według ciemnych mieszkańców wsi był odmieńcem.. Utwór ten został napisany przez autora podczas pobytu w Paryżu, akcja toczy się w bliżej nieokreślonej polskiej wsi pod koniec XIX wieku i opowiada o wrażliwym i utalentowanym chłopcu, który miał szczególne .2..

... Dobre zakończenie janka muzykanta; Błagam o szybką pomoc.

- przypomnienie pojęcia "nowela" i podanie dowodów na to, że "Janko Muzykant" jest nowelą.. Sporządzenie własnych skrzypiec przez Janka.. Za swoje rozmarzenie i zasłuchanie, bywał karany.. Częste wizyty Janka pod karczmą i pod okolicznym dworem.. "Janko muzykant" mieści się ledwie na 5 stronach, a po skończeniu lektury opowiadania, czułam się przygnieciona jego ciężarem.. Chłopiec zostaje wysłuchany, gdy gra.. Po co wiejskiemu chłopcu dusza artysty-muzyka?. Nowela na ledwie kilka minut, a po skończeniu, człowiek pochyla się jeszcze długo nad tym, co właśnie przeczytał.. W teście Janko Muzykant - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W jakim miejscu przyszedł na świat Janko?. Wiejska społeczność jest zachwycona, bije Jankowi brawa.. Pytanie 2:Janko Muzykant - charakterystyka • Janko Muzykant Główny bohater noweli, dziesięcioletni chłopiec, który posiada wyjątkowy słuch i talent muzyczny.. darek44; 12.05.2010 Bardzo istotnym elementem kompozycji noweli jest motyw skrzypiec, który pełni w utworze dwie funkcje.. Wszyscy doceniają jego talent i są pod wrażeniem jego umiejętności.Janko Muzykant - chudy chłopiec, który niezmiernie kocha muzykę.. Mały Janko najbardziej lubił dźwięk, który wydawały skrzypce.. Zamiłowanie bohatera do muzyki..

Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

(2/2) Janko Muzykant - streszczenie, Następnego dnia chłopiec stanął przed sądem u wójta.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Po raz pierwszy ukazała się w "Kurierze Warszawskim" w 1879 rokuH.. Napisz opowiadanie z dialogiem i elementami opisu na temat: Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.. Na .. "JANKO MUZYKANT" to lektura z mojego dzieciństwa, która pomimo upływu lat, wciąż wywołuje poruszenie i zasmuca.. Postawienie Janka przed sądem wójta i wyrok chłosty.. Chłopiec zyskał przydomek Janko Muzykanta.. Streszczenie.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Napisz krótko dzieje Janka Muzykanta.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Los podarował Jankowi Muzykantowi dość kłopotliwy "prezent".. Sprawdź ceny w różnych sklepachJanko Muzykant jest nowelą, którą w twórczości Sienkiewicza możemy przyporządkować do kręgu utworów o tematyce ludowej z bohaterem dziecięcym..

Zadanie domowe Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

Napisz pracę na komputerze i prześlij na adres mailowy: do środy 8 kwietnia.. Czym były skrzypce dla Janka .. Pytania zawarte w teście.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. 83% Obraz życia dzieci wiejskich w XIX wieku - na podstawie "Dobrej pani", "Janka Muzykanta" i "Antka".. dziękuję za odpowiedzi 0 ocen .. Młody skrzypek zdobywa światową sławę, grywa na światowych galach, w operach, jest rozchwytywany przez znanych muzyków.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.Wielki dar czy przekleństwo?. Postawiono ochrzcić go, nie czekając nawet na księdza.Janko Muzykant: znalezione produkty w cenie od 1,71 zł Odkrywaj dobre oferty na Ceneo.pl.. Swoje zadanie prześlij do 18.05.2020r.. W noweli nie podaje się jego nazwiska, a jedynie wiejski przydomek "Muzykant", nadany mu przez mieszkańców wioski.Słyszał ją w przyrodzie, w odgłosach codzienności.. 84% Śmierć dzieci, młodzieńców; 87% "Albowiem ten kto zrozumie swoją istotę, jest panem swego przeznaczenia" - poprzyj przykładami.Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. W swoim wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu .Na dworze doceniono talent Janka.. Marzy o posiadaniu własnych skrzypiec i to marzenie staje się przyczyną jego śmierci.. Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w sytuacji próby ludzie mogą liczyć na pomoc innych.. Wójt i ławnicy nie chcieli sądzić, jak złodzieja, dziesięcioletniego Janka, który był wychudzony, wystraszony i nic nie rozumiał.2.. Jest krótka, ale ma w sobie potężną moc.. (Praca powinna zawierać ok. 160 słów.). Znaczenie talentu muzycznego w życiu Janka Muzykanta.. Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.. Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Janko Muzykant - nowela autorstwa Henryka Sienkiewicza.. …JANKO MUZYKANT.. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Imiona własne mieszkańców, język, wykonywane czynności, sposób spędzania czasu i funkcja dworu wskazują na to, że akcja noweli rozgrywa się w polskiej społeczności, która żyje pod zaborem rosyjskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt